Close

SS, KŽP, IŽP, OPF

Stavební spoření byl první finanční produkt v novodobé České republice, který umožňoval výhodně spořit a pak získat úvěr. V ČR je do dnes stále velice populární. Poslední dobou se stal velkou zátěží pro vádu, a tak mu postupně zákonodárci ubírají na atraktivitě.

Dále přišli pojišťovny s nabídkou garantovaného zhodnocení vložených peněz v produktu nazvaném kapitálové životní pojištění.

Po čase je to zažalo taky tížit a tak garanci zhodnocení zaměnili rizikem vývoje na burze akcií či dluhopisů, a na světě je oblíbené a zároveň proklínané investiční životní pojištění.

Dnes většina trochu uvědomělejších finančních poradců doporučuje otevřené podílové fondy. Je to kro klienta levější a průhlednější než výše vyjmenované produkty, ale stále to není "košér"

Všechny tyto nástroje mají jedno společné, že vám peníze vydělat nemusejí.

Oni mají své vstupní poplatkymanagement fee nebo transakční poplatek. Jaká jsou rizika? Maximálně, že od nich jako klient odejdete, zrušíte smlouvu. Nemají žádnou zodpovědnost. Když proděláváte peníze, tak si dostanete od nich milion zdůvodnění pro to, že jste na tom mohli být hůře.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Loading...
Loading...